Bajki i powieści – czyli jak wybrać prezent na święta dla mamy?

Święta Bożego Narodzenia od zawsze wiążą się z chęcią sprawienia swoim bliskim pięknych i trafionych upominków. Mama, to z całą pewnością osoba, której warto przynieść najwięcej radości. Jednym z najbardziej uniwersalnych prezentów, które w łatwy sposób można dobrać indywidualnie do bliskiej nam osoby, są wszelkiego rodzaju książki. Jak wybrać idealną powieść dla mamy? Jakie książki najlepiej sprawdzą się na prezent świąteczny dla mamy? Oto kilka praktycznych wskazówek oraz ciekawych porad.

Książki samorozwojowe i naukowe – praktyczny prezent świąteczny.

Każda silna i niezależna kobieta powinna posiadać na swojej półce książki o tematyce samorozwoju, bądź takie, które rozwijają interesujące ją tematy. “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” autorstwa Roberta Kiyosaki i “Potęga Podświadomości”, którą napisał Joseph Murphy to klasyki, pozwalające spojrzeć na świat przez całkiem inny pryzmat. Książki rozwojowe doskonale otwierają umysł i pozwalają zrozumieć działanie świata i drugiego człowieka.

Jeśli mamę interesują tematy zdrowotne oraz idea zdrowego odżywiania, warto zakupić dla niej na prezent książkę kucharską ze zdrowymi przepisami lub książkę o tematyce dietetycznej – na przykład “Dietetyk na talerzu” autorstwa Agaty Lewandowskiej.

Książki i opowiadania trzymające w napięciu – powieści kryminalne.

Wszyscy lubią czasem poczuć dreszczyk emocji i napięcie, ciekawość przed nieznanym. Kryminalne opowiadania idealnie nadają się na uniwersalny prezent świąteczny. Trzymające w napięciu książki kryminalne zapewnią każdej mamie chwilę relaksu i wyjątkowej rozrywki, a do tego we wspaniały sposób rozwiną wyobraźnię. Jedną z tego typu powieści, które świetnie sprawdzą się pod choinką, jest cała seria powieści o Sherlocku Holmesie – zachwyci ona fana klasycznych kryminałów i zaciekawi nawet najbardziej opornego czytelnika.

Książki, bajki i powieści to doskonałe prezenty świąteczne zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Pozwalają wyciszyć emocje, spędzić miło czas, a do tego doskonale rozwijają myślenie i wyobraźnię.